2018-04-26, Huelva
Faworyci nie ustąpili pola Biało-Czerwonym
W 1/8 finału indywidualnych mistrzostw Europy Miłosz Bochat i Adam Cwalina przegrali z rozstawionym z numerem 4 rosyjskim deblem Władimir Iwanow/ Iwan Sozonow 19:21 10:21 (fot.).

W wyrównanej pierwszej partii Polacy nie potrafili trwale przechwycić inicjatywy, ale prowadzili jeszcze w ważnych fragmentach gry 16:14 i 19:18. Nasi reprezentanci nie ustępowali przeciwnikom w walce o panowanie w przedniej strefie kortu, dzięki czemu byli bliscy sukcesu.

Rosjanie grali solidny badminton, widać było ich dobre przygotowanie (również spokojne wykonywanie serwów w pozycji kucznej przez dwumetrowego Iwanowa — to z powodu obowiązujących w tym momencie przepisów serwisowych) tym bardziej dobre wrażenie robiła postawa Polaków w pierwszej części spotkania (z wyjątkiem nieudanej końcówki).

W drugim secie po niewymuszonych błędach Biało-Czerwoni stracili kontakt punktowy z rywalami i koncentrację.

W krótkiej wypowiedzi na gorąco dla BadmintonZone.pl trener reprezentacji Michał Łogosz stwierdził: — Adam i Miłosz zagrali bardzo dobrze tylko pierwszego seta. Była dyscyplina taktyczna i koncentracja. Rosjanie zagrali cały pojedynek na wysokim poziomie. Na gorąco powiem tylko, że szkoda że chłopaki nie utrzymali jakości z pierwszego seta do końca meczu.
 
W ten sposób Cwalina i Bochat zajęli 9.-16. miejsce, najlepsze spośród reprezentantów Polski na tych mistrzostwach.

Zob. na FB Badzine Poland zdjęcia i wideo Polaków w Huelvie (24-25.04.2018):
Miłosz Bochat i Adam Cwalina.
Paweł Prądziński i Jan Rudziński.
Michał Rogalski.
Migawka wideo z treningu.
Migawki z Andaluzji.
Paweł Śmiłowski i Magdalena Świerczyńska.

Zob. też:
Rosjanie lekceważą polskich deblistów.
Świerczyńska i Śmiłowski sprawdzili Adcocków.
Polscy kibice i... Poul-Erik Høyer oczekują niespodzianek.

Indywidualne mistrzostwa Europy w badmintonie. 2018 European Badminton Championships. 24-29 kwietnia 2018. Huelva (Hiszpania). Palacio de Deportes. Zob. wyniki Polaków. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj