2018-04-25, Huelva
Rosjanie lekceważą polskich deblistów
Zgodnie z przewidywaniami Miłosz Bochat i Adam Cwalina (fot.) awansowali do 1/8 finału indywidualnych mistrzostw Europy.
Najlepszy polski debel — sklasyfikowany obecnie na 50. miejscu listy światowej — pokonał niżej notowaną parę norweską, z którą już zresztą wcześniej wygrał, Magnus Christensen/ Fredrik Kristensen, 21:12 21:12.

W 1/8 finału Cwalinę i Bochata czeka cięższe zadanie. Zagrają na korcie nr 1 z jednymi z głównych faworytów do tytułu mistrzowskiego, Władimirem Iwanowem i Iwanem Sozonowem (11. BWF). Rosjanie mają na koncie m.in. mistrzostwo Europy, a także All England Superseries.

Główny trener reprezentacji Rosji, Klaudia Majorowa, upatruje w występie Iwanowa i Sozonowa w Huelvie szansy na medal. Mówiąc to, nie wiedziała jeszcze, że w turnieju nie wystąpi rozstawiony z numerem 1 duński debel Mathias Boe/ Carsten Mogensen (z powodów osobistych tego drugiego). W swojej wypowiedzi dla portalu internetowego macierzystej federacji Majorowa nawet nie wspomniała o spotkaniu swoich podopiecznych w 1/8 finału przeciwko Polakom, przechodząc od razu do analizy ćwierćfinału przeciwko duńskiemu deblowi Mathias Christiansen/ David Daugaard. Nawiasem mówiąc, analiza ta mogła obrócić się w pył już dzisiaj, gdyż Duńczycy musieli uratować aż trzy lotki meczowe, by uratować się przed porażką z holenderskim duetem Jacco Arends/ Ruben Jille. Trenerka Rosjan zapowiada, że ich mecz z Duńczykami będzie wprawdzie powtórką spotkania obu par na zeszłorocznych mistrzostwach Europy, gdzie mając przewagę Iwanow i Sozonow przegrali ostatecznie w trzech setach, ale zapamiętali tę surową lekcję: My, jako trenerzy, też wyciągnęliśmy swoje wnioski. Wtedy nasi przeciwnicy wybrali wolniejszą prędkość lotki, co pozwoliło im zneutralizować ofensywną siłę uderzeniową naszej pary i przetrwać w obronie. Nasi chłopcy nie skontrolowali tego przed rozpoczęciem meczu, a potem było za późno. Tym razem my oczywiście sprawdzimy prędkość, oprócz tego w procesie treningowym położyliśmy nacisk na grę wolną lotką, która ma swoje cechy szczególne.

Także kapitan reprezentacji Rosji i jej największa gwiazda — Władimir Iwanow — nie rozważał Polaków jako rywali. Wspomniał o Anglikach i Niemcach, a przede wszystkim Duńczykach. Liczy na zmęczenie Christiansena równoległymi występami w mikście. Twierdzi, że wraz ze swoim partnerem deblowym są w wysokiej formie psychofizycznej i w pełni skoncentrowani.

Mimo to polski debel nie wydaje się stać na całkiem straconej pozycji w starciu z niewątpliwymi faworytami (zob. Polscy kibice i... Poul-Erik Høyer oczekują niespodzianek).

W 1/16 finału odpadli natomiast pozostali reprezentanci Polski, Michał Rogalski oraz debel Paweł Prądziński/ Jan Rudziński. W przeciwieństwie do Cwaliny i Bochata mieli oni wyżej notowanych przeciwników, zwłaszcza Michał, który zmierzył się z Janem Jørgensenem (Dania). Duńczyk wraca już od pewnego czasu do wysokiej formy po kontuzji, a na koncie ma jeszcze więcej świetnych osiągnięć niż wspomniani wyżej rosyjscy debliści. No i był numerem 2 listy światowej.

Dzielnie grała w 1/16 finału ligowa zawodniczka Hubala Białystok, Alesja Zajcewa (Białoruś, 105. BWF), która trzy kwadranse walczyła z rozstawioną z numerem 6 Dunką
Line Højmark Kjaersfeldt (32. BWF), by ostatecznie ulec 12:21 21:14 12:21.
    -   
Wyniki reprezentantów Polski (25.04.2018)
Gra pojedyncza mężczyzn
Jan Ø. JØRGENSEN (Dania) — Michał ROGALSKI 21:9 21:15 (0:28).
Gra podwójna mężczyzn
Konstantin ABRAMOW/ Aleksandr ZINCZENKO (Rosja) — Paweł PRĄDZIŃSKI/ Jan RUDZIŃSKI 21:13 21:18 (0:31), Miłosz BOCHAT/ Adam CWALINA — Magnus CHRISTENSEN/ Fredrik KRISTENSEN (Norwegia) 21:12 21:12 (0:27).

Zob. na FB Badzine Poland inne ujęcia fotograficzne i wideo Polaków w Huelvie (24-25.04.2018):
Miłosz Bochat i Adam Cwalina.
Paweł Prądziński i Jan Rudziński.
Michał Rogalski.
Migawka wideo z treningu.
Migawki z Andaluzji.
Paweł Śmiłowski i Magdalena Świerczyńska.

Zob. też:
Świerczyńska i Śmiłowski sprawdzili Adcocków.
Polscy kibice i... Poul-Erik Høyer oczekują niespodzianek.

Indywidualne mistrzostwa Europy w badmintonie. 2018 European Badminton Championships. 24-29 kwietnia 2018. Huelva (Hiszpania). Palacio de Deportes. Zob. wyniki Polaków. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj