2018-04-15, Lubin
Zacięte mecze Grand Prix Polski Juniorów
W weekend odbył się turniej Grand Prix Polski Juniorów, w którym udział wzięło 46 zawodników z 21 klubów.

Zawodnicy podczas sobotnich zmagań stoczyli 79 meczów, pośród których należy odnotować kilka niespodzianek. Zwłaszcza w grze pojedynczej chłopców, w której żaden z najwyżej rozstawionych zawodników nie awansował do etapu pucharowego. Patryk Kordek (Aktywna Piątka Przemyśl, 1) przegrał 10:21 5:21 z Filipem Matysiakiem (Junior Wrzosowa) oraz 15:21 9:21 z Kordianem Kobylnikiem (Technik Głubczyce). Z kolei Szymon Stokfisz (Unia Bieruń, 2) przegrał w krótkim meczu — 11:21 17:21 — z Łukaszem Cimoszem (Chojnik Jelenia Góra). Dobry występ zanotował Michał Matysiak (Hubertus Zalesie Górne), pokonując 21:11 19:21 21:15 Artura Gwiazdowskiego (Korona Pabianice, 3/4) w 62-minutowym meczu oraz Jan Lewandowski (Kolejarz Częstochowa), który wygrał z Kajetanem Jeziakiem (PTS Puszczykowo, 3/4) 21:16 21:14.

W przypadku gry pojedynczej dziewcząt większych niespodzianek nie było. Warto jedynie wspomnieć o wygranej Joanny Podedworny (Unia Bieruń), która pokonała rozstawioną z nr. 2 Karolinę Szubert (zawodniczka bezklubowa).

Do zaciętych pojedynków na pewno należał mecz deblowy Bartosza Gałązki i Macieja Matusza (Technik Głubczyce) z Kordianem Kobylnikiem oraz Michałem Matysiakiem. Po trzech ciężkich setach ostatecznie wygrali ci pierwsi — 18:21 21:18 21:15)

W przypadku gier podwójnych dziewcząt oraz mieszanych — bez niespodzianek. Awansowali najwyżej rozstawieni zawodnicy.

Niedzielne zmagania rozpoczęły się o godz. 9. Mieliśmy przyjemność obejrzeć trwające blisko godzinę dwa wspaniałe półfinały w grze pojedynczej chłopców (Kordian Kobylnik kontra Jan Lewandowski oraz Łukasz Cimosz kontra Michał Matysiak), z których zwycięsko wyszli Kordian Kobylnik oraz Łukasz Cimosz.

Wszystkie finały były niezwykle zacięte. W grze pojedynczej chłopców po niebywale zaciekłej walce z Łukaszem Cimoszem ostatecznie wygrał Kordian Kobylnik .

W przypadku gry pojedynczej dziewcząt lepsza okazała się Anna Duda (Dwójka Bytów), wygrywając w dwóch setach — 21:15 21:14 — z Aleksandrą Pająk (Orlicz Suchedniów). W grze podwójnej chłopców zagrali Bartosz Gałązka i Maciej Matusz (Technik Głubczyce) z Szymonem Stokfiszem i Wiktorem Treckim (Unia Bieruń). Dwie najwyżej rozstawione pary zagrały 44 minutowy pojedynek, w którym lepsi okazali się zawodnicy Technika Głubczyce. Podobnie było w meczu o zwycięstwo w grze podwójnej dziewcząt. Dwie najwyżej uplasowane pary, tj. Laura Bujak i Anna Duda (Dwójka Bytów) oraz Magdalena Kulska i Zuzanna Parysz (Unia Bieruń), rozegrały prawie godzinny mecz. Lepsze okazały się zawodniczki Dwójki Bytów, pokonując koleżanki rozstawione na pozycji nr 1.

W finale pojawił się ponownie Bartosz Gałązka. Tym razem w parze z Dominiką Kwaśnik (BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle) spotkali się z Patrykiem Kordkiem oraz Karoliną Szubert, a ostatecznie lepszą okazała się para Gałązka/Kwaśnik.

Organizatorem zawodów było stowarzyszenie „SPORT-ART”. BadmintonZone.pl był patronem medialnym.

Zob. zdjęcia na FB Badzine Poland.

Zapraszamy także do obejrzenia albumów zdjęć na Facebooku Lubin Lotka Badminton:
Dzień pierwszy.
Dzień drugi.

Grand Prix Polski Juniorów w badmintonie. 14-15 kwietnia 2018. Lubin. Hala sportowa przy Gimnazjum Salezjańskim im. św. Dominika Savio. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. mat. prasowe, Lotka Lubin

mat. prasowe, jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj