2018-04-15, Kędzierzyn-Koźle
Międzynarodowe mistrzostwa Ugandy w parabadmintonie
23 kwietnia Denis Grzesiuk (fot.), zawodnik MMKS Kędzierzyn-Koźle, rusza na swój kolejny międzynarodowy turniej parabadmintona.
Tym razem będzie to Uganda Para-Badminton International. Przez Amsterdam i Kigali do Entebbe nad jeziorem Wiktorii wiedzie trasa lotu do Afryki. Potem czeka nas jeszcze 1,5 godziny busem do Kampali, stolicy Ugandy. Co ciekawe odległość z lotniska do hotelu to 37 km. Jednak drogi i ruch na nich są zdecydowanie inne niż w Polsce.

W klasie SL4 oprócz Denisa wystartuje jeszcze 20 innych zawodników. Reprezentować będą Ghanę, Kamerun, Egipt, Nigerię Ugandę, Francję, Malezję, Indie, Kongo i Kenię.
Oprócz faworytów z Malezji i Indii, pozostali rywale są w zasięgu naszego zawodnika. Podobnie jak on, trenują dopiero 2-3 lata. Zawody w Ugandzie odbywają się po raz drugi. Rok temu wzięło udział 36 zawodników, a teraz będzie 121. Zmieni się też obiekt, na którym rozegrany zostanie turniej. Poprzednio była to salka przy ośrodku edukacyjnym, z kamienną podłogą, na której położono 2 maty do gry i wyklejono 1 kort dla wózkarzy. Teraz to będzie hala Lugogo Sport Complex.

Udział Denisa Grzesiuka w tym turnieju jest możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle oraz głównego sponsora klubu, firmy WAK trans.

Międzynarodowe mistrzostwa Ugandy w parabadmintonie. Uganda Para-Badminton International 2018. 25-29 kwietnia 2018. Kampala (Uganda). Lugogo Indoor Stadium/ Lugogo Sport Complex, Jinja Road. Wyniki reprezentanta Polski. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © Tomasz Zioło (archiwum)

Tomasz Zioło

© BadmintonZone.pl | zaloguj