2018-03-03, Suchedniów
Udane powroty i nowe twarze
W miniony weekend rozegrano XIX Yonex Forever Young w Suchedniowie.
Frekwencja jak zawsze dopisała. To kolejny turniej seniorów w tym roku, gdzie zgłosiło się do gry ponad 120 badmintonistów. Sportowo — nowe twarze, nowe pary, powroty i... kilka niespodzianek.

Gdy popatrzymy na obsadę gr. 0 widać już na pierwszy rzut oka, że w Suchedniowie było z kim pograć. Siedem debli kobiecych w najmłodszej grupie oraz 12 mikstów robi wrażenie. Aż tyle par obserwujemy zazwyczaj tylko na Mistrzostwach Polski. Część par mogła zgłosić się do grupy co najmniej 1, ale zdaje się większość po prostu "chciała pograć". I tak w deblu gr. 0 doszło do dużej niespodzianki. Para Dorota Grzejdak/ Dorota Danielak wyjechała z Suchedniowa bez medalu, przegrywając aż dwa mecze w grupie.
Tę kategorię wygrały dobrze zgrane Joanna Stobiecka/ Monika Janduła. Doroty jednak odbiły sobie porażki w mikście, wygrywając swoje finały — Dorota Grzejdak wraz z Marcinem Grzywaczem była najlepsza w kat. 30+, Dorota Danielak wraz z Krzysztofem Gontarskim w kat. 40+. Ci drudzy w finale w trzech setach pokonali parę Dariusz Nahrebecki/ Danuta Korbel 21:14, 17:21, 21:14, która (jeśli dobrze pamiętamy) w takim zestawieniu nie grała kilkanaście lat. Para zaliczyła całkiem udany powrót, po drodze do finału pokonała bowiem rozstawionych z numerem 1. — Roberta Bieganowskiego i Ewę Młynarską 21:14, 19:21, 21:19. Dariusz Nahrebecki ponadto zdobył medal w kat +40 w deblu — wraz z Piotrem Kwiecińskim (nowa para).

W grupie debli męskich 35+ zwyciężyli — Dawid Krawiec/ Adwin Putteraj co można uznać za pewną niespodziankę. A w 40+ triumfowała para K. Gontarski/ Radosław Walas — mistrzowie z ostatnich MP w tej kategorii.

W męskich singlach bez większych niespodzianek — kat. 30+ wygrał Grzegorz Kulesza, a 35+ Krzysztof Walenda. Znakomicie wszedł natomiast w nową kategorię  40+ Sławomir Hetmański. Po zwycięstwie dwa tygodnie temu w Szczecinie, tym razem okazał się najlepszy w Suchedniowie, pewnie pokonując w finale Roberta Bieganowskiego 21:9, 21:14.

W wyższych kategoriach bez większych niespodzianek. Wygrywali najczęściej najwyżej rozstawieni — tak było np. i w singlu, i w deblu w kat. 50+, 55+, 60+.

Nie wiem, jak to się dzieje, ale w Suchedniowie zawsze pojawiają się jakieś nowe twarze — tak było i tym razem. Tym bardziej cieszy, że widzimy nowe panie. Witamy wśród seniorów np. Karolinę Wiśniewską, która zaliczyła wymarzony debiut, zdobywając medal w kat. 30+ (ogrywając wspólnie z piszącą te słowa... samą Dorotę Grzejdak) oraz Paulinę Sztukowską, która też zdobyła medal w singlu w swoim pierwszym starcie. Mamy nadzieję, że dziewczyny zostaną w tym towarzystwie na dłużej. To samo dotyczy pań po kontuzjach — po dłuższej nieobecności zagrały Katarzyna Baranowska i Ewelina Bracha. Życzymy zdrowia. W końcu nie przesadzę chyba jeśli napiszę, że kobiety na turniejach seniorskich są szczególnie mile widziane! Niezawodna okazała się jak zawsze Krysia Cielecka, która oprócz gier, zdobytego medalu zawsze znajdzie czas na robienie nam wszystkim zdjęć/

Do następnego roku, w przyszłym roku 20. edycja turnieju w Suchedniowie.

Zwycięzcy XIX Yonex Open Forever Young (3.03.2018)
Gra pojedyncza mężczyzn, grupa 0, 30+
Grzegorz Kulesza
Gra pojedyncza kobiet, grupa 0,
25+
Anna Walasek
Gra podwójna mężczyzn, grupa 0, 30+
Przemysław Pohl/ Marcin Rykała
Gra podwójna kobiet, grupa 0, 25+
Monika Janduła/ Joanna Stobiecka
Gra mieszana, grupa 0, 25/30+
Marcin Grzywacz/ Dorota Grzejdak
Gra pojedyncza mężczyzn, grupa 1, 35+
Krzysztof Walenda
Gra podwójna mężczyzn, grupa 1, 35+
Dawid Krawiec/ Adwin Putteeraj
Gra pojedyncza mężczyzn, grupa 2, 40+
Sławomir Hetmański
Gra podwójna mężczyzn, grupa 2, 40+
Krzysztof Gontarski/ Radosław Walas
Gra mieszana, grupa 2, 40+
Krzysztof Gontarski/ Dorota Danielak
Gra podwójna kobiet, grupa 3, 45+
Danuta Foryta/ Barbara Jaskólska
Gra mieszana, grupa 3, 45+
Andrzej Turowski/ Danuta Foryta
Gra pojedyncza mężczyzn, grupa 4, 50+
Mariusz Michniewicz
Gra pojedyncza kobiet, grupa 4, 50+
Zdzisława Prędka
Gra podwójna mężczyzn, grupa 4, 50+
Grzegorz Pradela/ Andrzej Turowski
Gra pojedyncza mężczyzn, grupa 5, 55+
Mirosław Mordasiewicz
Gra podwójna mężczyzn, grupa 5, 55+
Mirosław Mordasiewicz/ Marek Szcześniewski
Gra mieszana, grupa 5, 55+
Jerzy Rybicki/ Maria Brzeźnicka
Gra pojedyncza mężczyzn, grupa 6, 60+
Bolesław Cichocki
Gra podwójna mężczyzn, grupa 6, 60+
Andrzej Bittner/ Bolesław Cichocki

Gra pojedyncza mężczyzn, grupa 8, 70+
Andrzej Antosiewicz.

Zob. album zdjęć na Facebooku Badzine Poland.

XIX Turniej Seniorów Yonex Open Forever Young. 3.03.2018. Suchedniów. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © Anna Rudzińska, Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl (live)

Magdalena Kojder, jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj