2018-02-26
Kto zagra o Puchar Thomasa, a kto o Puchar Uber
Dzięki sensacyjnemu zwycięstwu w tym miesiącu w finale mistrzostw Afryki drużyn męskich (All Africa Men’s and Women’s Team Championships 2018)  Algieria po raz pierwszy wystąpi w finale Pucharu Thomasa (TOTAL BWF Thomas & Uber Cup Finals).

Algieria dołączy do 15 zespołów szukających sukcesów w Bangkoku w Tajlandii od 20 do 27 maja 2018.

Pięć mistrzostw kontynentalnych przeprowadzonych w lutym wyłoniło 11 spośród 16 uczestników finałów, zarówno gdy chodzi o Puchar Thomasa, jak Puchar Uber, w tym po czterech półfinalistów z Azji i Europy oraz zwycięzców w Afryce (All Africa Men's and Women's Team Championships), Oceanii (Victor Oceania Men's and Women's Team Championships 2018. Hamilton, Nowa Zelandia) i mistrzostwach panamerykańskich (M&F Pan Am Team Continental Championships). Po dwa miejsca były zarezerwowane dla  obrońców tytułów i gospodarzy, a pozostałe rozdysponowano drużynom o najwyższym rankingu.

Na punkty rankingowe każdego zespołu składały się indywidualne rankingi światowe najlepszej trójki singlowej i dwóch najlepszych par deblowych w notowaniu z 22 lutego 2018. Na przykład Chińskie Tajpej — jedna z drużyn zakwalifikowanych na podstawie rankingu — ma sumę 272 749 punktów dzięki indywidualnym rankingom trzech najlepszych singlistów: Tien Chen (67 171), Wang Tzu Wei (53 652) i Hsu Jen Hao (39 050) oraz dwóch par deblowych: Chen Hung Ling/ Wang Chi Lin (57 434) i Lee Jhe Huei/ Lee Yang (55 442).

W przypadku rywalizacji o Puchar Thomasa Dania (obrońca tytułu mistrzowskiego i mistrz kontynentu) oraz Tajlandia (gospodarz imprezy) zakwalifikowały się wraz z Chinami, Indonezją, Koreą i Malezją (półfinaliści mistrzostw Azji) oraz Anglią, Francją i Niemcami (półfinaliści mistrzostw Europy), Algierią (Afryka), Australią (Oceania) i Kanadą (Panameryka). Pozostałe cztery miejsca zajęły — w oparciu o światowy ranking — Chińskie Tajpej, Indie, Japonia i Rosja.

W mistrzostwach drużyn kobiecych, czyli Pucharze Uber, pewne miejsca miały Chiny (obrońca tytułu) i Tajlandia (gospodarz), pozostałe reprezentacje grające w półfinałach azjatyckich (Indonezja, Japonia i Korea) i europejskich (Dania, Niemcy, Rosja i Hiszpania) zakwalifikowały się wraz z mistrzyniami Afryki (Mauritius), Oceanii (Australia) i Panameryki (Kanada).

Kolejne cztery zespoły — Chińskie Tajpej, Hongkong, Indie i Malezja — także zakwalifikowały się, ale w oparciu o swój ranking światowy.

Wyniki finałów mistrzostw Azji drużyn męskich i żeńskich (11.02.2018)
Finał męski: Japonia — Chiny 3:0
Finał żeński: Indonezja — Chiny 3:1

Mistrzostwa Azji drużyn męskich i żeńskich w badmintonie. E-Plus Badminton Asia Team Championships 2018. 6-11 lutego 2018. Alor Setar (Malezja). Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Wyniki finałów mistrzostw Afryki drużyn męskich i żeńskich (11.02.2018)
Finał męski: Algieria — Nigeria 3:2
Finał żeński: Mauritius — Nigeria 3:0

Mistrzostwa Afryki drużyn męskich i żeńskich w badmintonie. All Africa Men's and Women's Team Championships 2018. 12-15 lutego 2018. Algier (Algieria). Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Wyniki finałów mistrzostw Panameryki drużyn męskich i żeńskich (18.02.2018)
Finał męski: Kanada — USA 3:0
Finał żeński: Kanada — USA 3:1

Mistrzostwa Panameryki drużyn męskich i żeńskich w badmintonie. M&F Pan Am Team Continental Championships. 2018 Tacarigua (Trynidad i Tobago). Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Źródło ilustracji: Światowa Federacja Badmintona — Badminton World Federation (BWF)

jr, BWF

© BadmintonZone.pl | zaloguj