2018-01-09, Białystok
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
POD BADAWCZYM OKIEM KOREAŃCZYKA

9.01.2008. Podlaskie wydanie "Gazety Wyborczej" informuje, że Koreańczyk Kim Young Man (fot.) ma pomóc polskim badmintonistom w przygotowaniach do igrzysk olimpijskich w Pekinie.
Gazeta przypomina, że o trenera z Azji od dłuższego czasu zabiegali będący w reprezentacji Polski badmintoniści SKB Litpol-Malow Suwałki. Nadia Kostiuczyk, Michał Łogosz i Robert Mateusiak twierdzili, że potrzebują nowego szkoleniowca, gdyż inaczej nie są w stanie podnieść swych umiejętności. Z tego powodu dochodziło już do konfliktów między zawodnikami a władzami Polskiego Związku Badmintona. Co prawda działacze od dłuższego czasu zapewniali, że intensywnie szukają trenera, to nic z tego nie wynikało. Teraz zatrudnienie szkoleniowca jest możliwe dzięki programowi "Solidarność Olimpijska", prowadzonemu przez MKOl. [...]
- Na razie o nowym trenerze ciężko cokolwiek powiedzieć, gdyż podczas treningów tylko chodzi i obserwuje — mówi Mateusiak, który w mikście z Kostiuczyk ma już pewny udział na igrzyskach. — Na pewno nowy trener to pozytywne posunięcie, chociaż chyba raczej dla młodszych zawodników. Do olimpiady zostało już niewiele czasu, dlatego nie ma możliwości przeprowadzać teraz jakichś gruntownych zmian w naszej grze.

Dziennik pisze także o rezygnacji Mateusiaka i Łogosza ze startu w superserii w Malezji (15-20.01): obaj ostatnio zmagali się z chorobami i postanowili, że do Azji polecą tydzień później — dopiero na następny turniej w Korei (22-27.01).

Fot. © Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl (archiwum)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj