2018-01-08, Warszawa
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
KIM JEST KIM?

8.01.2008. Polski Związek Badmintona poinformował, że 2.01 do Polski przybył Koreańczyk Kim Young Man (na fot. z prawej) w celu prowadzenia czteromiesięcznej konsultacji szkoleniowej kadry realizującej program przygotowań do Igrzysk w Pekinie.

Kim jest fachowcem o wieloletnim doświadczeniu międzynarodowym. Początkowo był trenerem w swej rodzimej federacji. Przed Igrzyskami w 2000 r. pracował jako główny trener reprezentacji Japonii, z którą pojechał do Sydney. Jego podopieczni awansowali do pierwszej ósemki rankingu światowego. W latach 2003-2006 był głównym trenerem w międzynarodowym ośrodku szkoleniowym IBF (obecnie BWF) w Saarbrücken (Niemcy). Również w ramach programu IBF prowadził na przykład w lutym 2006 r. na Mauritiusie obóz szkoleniowy dla utalentowanych młodych badmintonistów afrykańskich.

Kim prowadził wykłady ze sportu i kultury fizycznej na uczelniach Seulu (Korea) i Yokohamy (Japonia). Posiada również dyplom w dziedzinie psychologii sportu. W Polsce pozostanie do końca kwalifikacji olimpijskich (30.04). W tym okresie najlepsi kadrowicze wystartują w turniejach superserii oraz w drużynowych i indywidualnych mistrzostwach Europy. Poza pracą z zawodnikami kadry narodowej, planowane są również konsultacje szkoleniowe Kima w badmintonowych Szkołach Mistrzostwa Sportowego.

Sekretarz Generalny PZBad Bohdan Włostowski zaznacza, że przyjazd trenera zagranicznego był możliwy dzięki programowi "Solidarność Olimpijska" prowadzonemu przez MKOl. Zgodnie z założeniami programu, organizacje sportowe przygotowujące zawodników do Igrzysk Olimpijskich mają prawo, za pośrednictwem krajowego komitetu olimpijskiego, do złożenia wniosku o dofinansowanie pobytu szkoleniowca — eksperta w danej dyscyplinie, na okres nie dłuższy niż 6 miesięcy. Polski Związek Badmintona przygotował stosowną aplikację i uzyskał wsparcie finansowe w wysokości 10 000 USD, która umożliwiła dofinansowanie przyjazdu trenera zagranicznego.

Wkład w znalezienie szkoleniowca wniósł również wiceprezes Badminton World Federation Punch Gunalan, który odwiedził Polskę w październiku 2007.

Od kilku dni Kim Young Man pojawia się już na treningach w warszawskim ośrodku szkoleniowym PZBad na Ursynowie.

Fot. © BadmintonPhoto.com (archiwum)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj