2017-11-25, Białystok, Lublin, Łódź, Warszawa
Weekend ekstraklasy
W sobotę rozgrywane są spotkania drugiej rundy polskiej ekstraklasy. Pierwszej porażki w rozgrywkach doznał zespół AZS AGH Kraków, który na turnieju w Lublinie przegrał 2:5 z pozostającym wciąż bez porażki drużynowym wicemistrzem Polski, Hubalem Białystok.
Wicemistrzom z Białegostoku nie zawsze było z górki. Oto ich singlista Michał Rogalski (fot.) pokonał Dariusza Janika z dużym trudem: 9:11 9:11 11:8 11:10 11:4. Łatwiej wygrał inny białostoczanin, Adrian Dziółko, który pokonał Huberta Pączka 11:5 11:3 11:5. Hubal stracił punkty w deblu pań i mikście.

W drugim spotkaniu w Lublinie Yonex Team Lublin pokonał Technik Głubczyce 5:2.

Na turnieju łódzkim Akademia Badmintona Warszawa pokonała Chojnik Jelenia Góra 4:3, a uwagę zwraca zacięty pojedynek Mateusza Danielaka z Marcinem Nowakiem zakończony zwycięstwem tego pierwszego, reprezentującego Akademię, 11:10 7:11 9:11 11:7 11:10. A także występ weterana, Kamila Turonka w deblu. Razem z Aleksandrem Jabłońskim (Akademia) pokonał Marcina Nowaka i Mateusza Szydłowskiego (Chojnik) 11:3 6:11 11:10 10:11 11:5.

Także w Łodzi, gospodarze, AZS UM, pokonali Aktywną Piątkę Przemyśl 4:3.
   
Obrońcy tytułu mistrzowskiego zagrają po południu na turnieju w Białymstoku. Na razie
OSSM-SMS Białystok pokonał Plesbad Pszczyna 5:2.

Czwarty turniej jest rozgrywany w Warszawie, co nie było początkowo planowane. Tak o turnieju w stolicy mówił niedawno Robert Mateusiak, dyrektor sportowy ABRM Warszawa:
- Mieliśmy tylko dwa tygodnie na organizację turnieju w nadchodzący weekend. W pierwszej kolejności muszę podziękować pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 356, która w trybie ekspresowym przyjęła nas w gościnę. Pod względem organizacyjnym będzie to świetne przetarcie przed styczniowymi rozgrywkami, których gospodarzem będziemy już planowo. Pod kątem sportowym, mimo słabszych osiągnięć dwóch naszych rywali, musimy wspiąć się na wyżyny umiejętności i koncentracji. Zespół z Kędzierzyna–Koźla tak samo jak my chce zaliczyć komplet zwycięstw i walczyć o turniej finałowy. Mecz w sobotnie popołudnie ma ogromny ciężar gatunkowy, a my mamy przed sobą kilka wyzwań w składzie.

Na razie ABRM pokonał Stal Nowa Dęba 5:2, tracąc punkty w singlach męskich (dla gości punktowali Szymon i Tymoteusz Malikowie). W drugim spotkaniu tego turnieju BENINCA Feniks Kędzierzyn-Koźle pokonała Unię Bieruń 4:3.

Kolejne spotkania w sobotę i niedzielę.

Zob. też:
Szkot liderem lidera polskiej ekstraklasy.
Zagraniczne akcenty w polskiej lidze.
Ekstraklasa w Białymstoku.

Polska Liga Badmintona. II runda. 25-26 listopada 2017. Białystok, Lublin, Łódź, Warszawa. Facebookowa strona Polskiej Ligi Badmintona. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com z 25.11.2017: turniej w Białymstoku, turniej w Lublinie, turniej w Łodzi, turniej w Warszawie.

Fot. © Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl (archiwum)

jr, mat. organizatora

© BadmintonZone.pl | zaloguj