2017-11-24, Warszawa-Bemowo
Jubileuszowa edycja AMWiM
W niedzielę 26 listopada 2017 r. wracają do turniejowej rywalizacji regionalnej studenci Warszawy.
To już 20. edycja akademickich mistrzostw Warszawy i Mazowsza w badmintonie. W hali sportowej Wojskowej Akademii Technicznej przy ul. Kartezjusza 1 w Warszawie zostanie rozegrany (od godz. 10) 1. rzut eliminacyjny w grach pojedynczych i podwójnych. Zarazem uczelnie będą na tym turnieju zdobywać punkty do klasyfikacji drużynowej.

W ubiegłym sezonie, czyli 19. edycji, indywidualnie zwyciężyli: Michał Suski (Szkoła Główna Handlowa), Julia Bojarowska (Uniwersytet Warszawski), Krzysztof Piwowarski/ Maciej Stanisławczyk (Wojskowa Akademia Techniczna), Anna Dębska/ Adrianna Tataj (Uniwersytet Warszawski), Mateusz Stempel/ Weronika Grudzina (Uniwersytet Warszawski).

Zarówno w klasyfikacji drużynowej mężczyzn, jak i kobiet, zwyciężył Uniwersytet Warszawski.

Do pierwszego turnieju kolejnej edycji zgłosiło się 127 osób reprezentujących ogółem 10 stołecznych uczelni. W zawodach mogą startować — niezależnie od ich poziomu gry — studenci i pracownicy z wyższym wykształceniem. Obowiązuje przynależność do Akademickiego Związku Sportowego.

Wiosną zostaną jeszcze rozegrane w ramach 20 edycji mistrzostw: II rzut eliminacyjny, II rzut (turniej mikstowy) oraz finały indywidualne w singlu i deblu.

BadmintonZone.pl jest patronem medialnym mistrzostw. Organizuje je AZS Warszawa, a wspierają m.st. Warszawa, ministerstwo sportu i turystyki oraz Wojskowa Akademia Techniczna. Sponsorem jubileuszowej, 20. edycji jest Victor.

Zob. album zdjęć z turnieju finałowego (14 maja 2017) na FB Badzine Poland.

Zob. album zdjęć Marcina Selerskiego z turnieju finałowego (14 maja 2017).

Zob. też:
Suski i Bojarowska wygrali studenckie mistrzostwa Warszawy.

XX Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w badmintonie, I rzut eliminacyjny w grze pojedynczej i podwójnej, 26 listopada 2017, hala sportowa Wojskowej Akademii Technicznej, Warszawa, ul. Kartezjusza 1. Zob. komunikat nr 1 (PDF). Regulamin techniczny (PDF). Regulamin ogólny (PDF). Strona organizatora. Harmonogram I rzutu (PDF). Losowanie i plan gier I rzutu w serwisie tournamentsoftware.com.

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj