2017-11-14, Lisburn
Duża dawka nowej mocy parabadmintonistów
W Lisburn w Irlandii Północnej od 10 do 12 listopada 2017 trwało dla zawodników parabadmintona zgrupowanie, a dla trenerów — trzeci już z kolei kurs edukacyjny.
Każda krajowa federacja badmintona mogła zgłosić dwóch trenerów i dwóch zawodników. W przypadku, gdy jakiś kraj rezygnował z udziału, inni mogli przyjechać w szerszym składzie. Tak też się stało w przypadku polskiej ekipy, która pojechała w składzie trenerskim: Tomasz Zioło i Dorota Gawrońska-Popa i zawodniczym: Jakub Sikorski WH1, Maria Bartusz SS6, Tomasz Szwedo SL3 i Denis Grzesiuk SL4.

Dla zawodników były to trzy dni intensywnych treningów a dla trenerów trzy dni zajęć warsztatowych. Zawodnicy, którzy za tydzień rozpoczną zmagania na mistrzostwach świata w Ulsan, mieli okazję się zintegrować i wspólnie trenować pod okiem zaproszonych specjalnie na to wydarzenie trenerów. Trenerzy natomiast mogli wzbogacić swoją wiedzę o nowe sposoby prowadzenia zajęć, wymianę informacji i doświadczeń, a co najważniejsze, wspólne rozwiązywanie postawionych problemów. Każdy w parze z trenerem z innego kraju na koniec przygotował trening dla zawodnika na wózku z określonym głównym tematem i w formie praktycznej realizował zaplanowane zajęcie. Pozytywna ocena oznaczała otrzymanie certyfikatu. Oczywiście, nasi trenerzy otrzymali wysokie noty, a każdy z zawodników oprócz dużej dawki nowej mocy wrócił do domu ze stosownym potwierdzeniem udziału w tym szkoleniu. 

Zob. album zdjęć na Facebooku Badzine Poland.

Zob. również relację na stronie Badminton Europe.

Zob. zdjęcia na Facebooku Badminton Europe.
  

Tomasz Zioło

© BadmintonZone.pl | zaloguj