2017-11-07, Paryż
Peter Gade do wzięcia?
Francuska Federacja Badmintona (FFBad) ogłosiła, że jej dyrektor sportowy Peter Gade (na fot. z prawej) i trener kadry narodowej Jesper Hovgaard (na fot. z lewej) zakończą wiosną przyszłego roku swą trzyletnią misję we Francji.
Obaj Duńczycy będą pracować dla FFBad do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

Decyzję o zakończeniu 1 maja współpracy podjęto za porozumieniem wszystkich stron. W tle jest konieczność wdrożenia przez Francuzów długofalowego programu na okres do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu (2024), a także trudne dla Gadego rozdwojenie pomiędzy ojczystą Danię a Francję.

- Od samego początku wiedzieliśmy, że to będzie wielkie wyzwanie być pół na pół pomiędzy Kopenhagą i Paryżem — powiedział Gade na konferencji prasowej. — Udało się nam, z Jesperem, osiągnąć powodzenie w wielu aspektach, ale był to bardzo wymagający proces. Teraz jest dla mnie sprzyjający moment, by przystopować. Uważam, że to dobra decyzja dla Francji i FFBad, by wystartować z nowym projektem. To było bardzo interesujące doświadczenie dla Jespera i dla mnie. W ciągu ostatnich trzech lat podjęliśmy próbę rozwinięcia kultury badmintonowej, aby zbudować obiecującą przyszłość. Dam z siebie wszystko, towarzysząc zawodnikom w ich dążeniu do najlepszych wyników aż do mojego wyjazdu.

Co będzie robić Peter Gade, w przeszłości jeden z najsławniejszych zawodników w badmintonie przełomu XX i XXI wieku (m.in. wicemistrz świata w 2001 r. i czterokrotny brązowy medalista), na razie nie wiadomo. Tego ponoć nie wie również on sam. Nie jest pewne, w jaki dokładnie sposób jego dalsza kariera będzie związana z badmintonem.

Fot. © BadmintonPhoto.com (archiwum)

jr, mk

© BadmintonZone.pl | zaloguj