2017-11-07, Kielce
Divertimento na badmintonową nutę (40 lat PZBad)
Poczta Polska wydaje w UP Kielce 1 dziś, 7 listopada 2017 roku, najnowszy polski badmintonowy datownik.
Honoruje on przypadające tego dnia czterdziestolecie Polskiego Związku Badmintona.

Niekwestionowany filatelista numer 1 wśród polskich ludzi badmintona, Janusz Łojek, wymyślił i zrealizował w listopadzie 1979 roku pierwszy polski badmintonowy datownik pocztowy. Stanowił on upamiętnienie IX Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Badmintonie odbywających się w stołecznej hali "Mera".

Klub Divertimento, który jest organizatorem pamiątek, uprosił także już wcześniej w tym roku Pocztę Polską o wydanie kartki pocztowej dotyczącej Głubczyc (ukazała się w maju), a teraz postarał się o wspomniany datownik i znaczek personalizowany (autorem obu jest artysta-plastyk Marcin Kot), który również ukazał się 7 listopada.

Jak zwykle, datownik będzie stosowany w UP Kielce 1 (tel. 41 345 35 83) a znaczek w Klubie Divertimento wraz z ewentualnym ostemplowaniem i wysyłką — dla hobbystów i przyjaciół (tel. 668 481 715).

Więcej na stronie kzp.pl.

A skoro mowa o jubileuszu Polskiego Związku Badmintona, to zajrzyjmy na bloga Jadwigi Ślawskiej-Szalewicz "Okiem Jadwigi". Tam znajdziemy wpis autorstwa honorowego prezesa PZBad Andrzeja Szalewicza "Polski Związek Badmintona dzisiaj kończy 40 lat". Tekst zawiera bardzo ciekawe zestawienia statystyczne.

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj