2017-10-11, Yogyakarta
Brazylia postraszyła Danię
Środowe spotkania na mistrzostwach świata drużyn mieszanych juniorów w badmintonie wyłoniły m.in. kolejnego przeciwnika pauzującej tego dnia reprezentacji Polski, która po wtorkowej porażce z Malezją zagra o miejsca 9-16.
Tym rywalem jest Szwecja, rozstawiona — podobnie jak Polska — z numerem 9/16. Szwedzi z trudem obronili pozycję z rozstawienia. Zajęli w grupie D drugie miejsce za Indiami, mając tyle samo zwycięstw w grupie na koncie co USA i Węgry pozostawione w tyle dzięki gorszemu bilansowi pojedynków.

Z drugiej strony respekt wzbudzać może fakt urwania przez Szwecję dwóch punktów drużynie Indii. Wprawdzie Hindusi mieli wówczas zwycięstwo w kieszeni, ale...

Mecz Indie — Szwecja miał w sobie dodatkowy smaczek. Przeciwko Indiom zagrała Hinduska Ashwathi Pillai. Wprawdzie przegrała singla z bardzo silną Ashmitą Chalihą, ale wygrała w grze mieszanej. Ashwathi ma dopiero 17 lat, ale jest bardzo utalentowana i przygotowywana na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Jej rodzice przenieśli się wraz z nią do Szwecji ze względów zawodowych.

Zapowiada się podwójna konfrontacja szwedzkiej Hinduski z Wiktorią Dąbczyńską: w singlu i deblu. Ta druga pod warunkiem, że w całym spotkaniu będzie wynik 2:2.

Natomiast w singlu męskim Adam Szolc zagra przeciwko Colinowi Hammarbergowi, którego pokonał w zeszłym roku.

Pełne zestawienie składów na mecz Polska — Szwecja:
Robert Cybulski/ Aleksandra Goszczyńska — Carl Harrbacka/ Tilda Sjoo (Szwecja)
Adam Szolc — Colin Hammarberg
Wiktoria Dąbczyńska — Ashwathi Pillai
Robert Cybulski/ Tymoteusz Malik — Adam Gozzi/ Carl Harrbacka
Wiktoria Dąbczyńska/ Aleksandra Goszczyńska — Ashwathi Pillai/ Tilda Sjoo.

Drużyna polska wyprzedzi w mistrzostwach... Duńczyków, którzy muszą (zresztą zgodnie z wcześniejszym swoim rozstawieniem) grać o miejsca 17-24. W swojej eliminacyjnej "grupie śmierci" G przegrali z Chinami i Tajpejem. W środę wygrali niezbyt wyraźnie z Hongkongiem 4:1, po czym zagrali już pierwszy mecz w fazie pucharowej, z Brazylią. Brazylia prowadziła z Danią 2:0. Drugi punkt był dziełem Fabricio Fariasa (fot.), który pokonał Magnusa Johannesena 21:15 21:19. Wprawdzie Dania wygrała ostatecznie 3:2, ale mamy do czynienia z kolejnym sygnałem o rosnącej przyszłej potędze w Ameryce Południowej.

Zamiast Duńczyków honoru Europy bronią w pierwszej ósemce mistrzostw Francuzi. W ramach rywalizacji w grupie B pokonali kolejno Szkocję, Bułgarię i Singapur i w ćwierćfinale zmierzą się z rozstawioną z numerem 1 Koreą.

Zob.:
album zdjęć z 10.10.2017 na Facebooku Badzine Poland.
album zdjęć z 9.10.2017 na Facebooku Badzine Poland.

Zob. też:
Malezja zastopowała Polaków na MŚ juniorów.
Drużyna polskich juniorów w najlepszej "16" świata.
Dobry początek polskich juniorów na MŚ w Indonezji.

Mistrzostwa świata drużyn mieszanych juniorów w badmintonie. BWF World Junior Mixed Team Championships — Suhandinata Cup. 2017. 9-14 października 2017. Yogyakarta (Indonezja). Gor Among Rogo. Zawody kategorii BWF Events. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj