2017-10-10, Yogyakarta
Malezja zastopowała Polaków na MŚ juniorów
Reprezentacja Polski przegrała z Malezją 0:3 na mistrzostwach świata drużyn mieszanych juniorów w spotkaniu o pierwsze miejsce w grupie C, czyli o awans do ćwierćfinału turnieju.
Malezyjczycy należą do faworytów mistrzostw, w których zostali rozstawieni z numerem 3/4. Nic dziwnego, dysponują m.in. 17-letnią gwiazdą w osobie Goh Jin Wei, która już dwa lata temu zdobyła w singlu mistrzostwo świata juniorów, obecnie jest na 40. miejscu "dorosłego" rankingu BWF i potrafi nawiązać wyrównaną walkę w pojedynkach z topowymi badmintonistkami. Goh wyszła na mecz z Polską i wygrana z Wiktorią Adamek zajęła jej równo kwadrans.
 
W spotkaniu z Malezją zagrał jeszcze singlista Adam Szolc (fot.) i mikst Robert Cybulski/ Wiktoria Dąbczyńska. Polacy — zgodnie ze swoim rozstawieniem — zagrają o miejsca 9-16.

Nie zaliczą do udanych tych mistrzostw Duńczycy. Przegrali w swojej grupie już dwa spotkania. Na ich usprawiedliwienie przemawia fakt, że trafili do "grupy śmierci" z Chinami, Tajpejem i Hongkongiem.

Zwraca także uwagę silny opór stawiony przez Rosję rozstawionym z numerem 1 Koreańczykom. Ci ostatni wygrali ostatecznie 3:1, ale przypomnijmy zarazem, że nie przysłali na drużynówkę najsilniejszych juniorów.

Sukces odnieśli Węgrzy, pokonując USA 3:2. Amerykanie mieli jednak przy tym trochę pecha, tracąc jeden punkt raczej tylko z powodu kontuzji.

Malezja — Polska 3:0 
Eng Cheong Ng/ Ee Wei Toh — Robert Cybulski/ Wiktoria Dąbczyńska 21:11 21:8 (0:21), Jun Hao Leong — Adam Szolc 21:9 21:7 (0:23), Goh Jin Wei — Wiktoria Adamek 21:4 21:5 (0:15), Yee Jun Chang/ Wei Chong Man — Robert Cybulski/ Tymoteusz Malik oraz Pearly Koong Le Tan/ Sueh Jeou Tan — Wiktoria Dąbczyńska/ Aleksandra Goszczyńska — nie rozgrywano.

Zob.:
album zdjęć z 10.10.2017 na Facebooku Badzine Poland.
album zdjęć z 9.10.2017 na Facebooku Badzine Poland.

Zob. też:
Drużyna polskich juniorów w najlepszej "16" świata.
Dobry początek polskich juniorów na MŚ w Indonezji.

Mistrzostwa świata drużyn mieszanych juniorów w badmintonie. BWF World Junior Mixed Team Championships — Suhandinata Cup. 2017. 9-14 października 2017. Yogyakarta (Indonezja). Gor Among Rogo. Zawody kategorii BWF Events. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © BadmintonPhoto.com        

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj