2017-09-22, Bieruń, Imielin
Dąbczyńska w dwóch ćwierćfinałach Polish International
W piątek rozpoczął się turniej główny międzynarodowych mistrzostw Polski (Victor Polish International 2017). Rozegrano dwie rundy, wyłaniając ćwierćfinalistów.
Największym wydarzeniem było wyeliminowanie w pierwszej rundzie faworyta gry pojedynczej, Malezyjczyka Iskandara  Zulkarnaina Zainuddina (55. BWF) przez Michała Rogalskiego. Malezyjczyk wygrał w Bieruniu Polish International dwa lata temu, ale notowany o wiele niżej w rankingu Polak pokonał go 21:8 21:19.
Rogalski (168. BWF) następnie zwyciężył Fina Henriego Aarnio (160. BWF), ale to już nie stanowiło sensacji, ponieważ pozycja rankingowa Michała wydaje się być zaniżona wskutek przerwy startowej spowodowanej kontuzją. Przeciwnikiem Rogalskiego w ćwierćfinale będzie reprezentant Danii, David Kim Kristensen (fot. 2.), zawodnik na pewno w zasięgu możliwości Polaka. Oprócz dobrej postawy Rogalskiego, który jako jedyny z Biało-Czerwonych dotarł do ćwierćfinałów, niczego więcej dobrego z naszego, polskiego punktu widzenia o singlu mężczyzn nie da się powiedzieć. Pomimo wyeliminowania Zulkarnaina Malezja ma jeszcze tam w grze trzech innych, zresztą rozstawionych zawodników (fot. 4.-5.).

W singlu kobiet zabłysnęła Wiktoria Dąbczyńska (fot. 1., 3.), pokonując w 1/8 finału Gerdę Voitechovskają (Litwa) 21:17 21:14. Reszta Polek odpadła w pierwszej rundzie z wyjątkiem Zuzanny Parysz, która przegrała w 1/8 finału.

W deblu mężczyzn Polaków nie ma już w turnieju. Zapewne byłoby inaczej, gdyby się nie wycofał rozstawiony z numerem 1 debel Miłosz Bochat/ Adam Cwalina. Turniejową deblową słabość naszych panów próbują w bardzo dobrym stylu nadrobić biało-czerwone deblistki. Do ćwierćfinału dotarły takie dwie pary. Wiktoria Dąbczyńska i Aleksandra Goszczyńska nie zawiodły, w pierwszej rundzie nawet zrewanżowały się Alzbecie Basovej i Michaeli Fuchsovej (Czechy) za niedawną porażkę w otwartych mistrzostwach Słowacji i wygrały 21:15 21:16. W ćwierćfinale jest także debel Kornelia Marczak/ Magdalena Witek, który pokonał bardzo wysoko klasyfikowane w rankingu światowym Czeszki, Terezę Svabikovą i Katerinę Tomalovą (66. BWF) 14:21 21:15 21:16.

W grze mieszanej Polacy nie odgrywają już żadnej roli. Z wyjątkiem pary Paweł Śmiłowski/ Magdalena Świerczyńska, która pokonała Estończyków (by potem ulec rozstawionym z numerem 1 Czechom), polskie miksty nie zdołały wygrać ani jednego spotkania. Zob. wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Zob. albumy zdjęć:
22.09.2017
21.09.2017

Live streaming i nagrania na You Tube.

Równolegle w pobliskim Imielinie rozgrywany jest Victor Youth Polish International 2017, czyli turniej w kategoriach U9, U11, U13 i U15. Zob. wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Zob. też:
Czy Malezyjczycy podbiją Bieruń?
Najmłodsi zawodnicy też zagrają na Górnym Śląsku.

Międzynarodowe mistrzostwa Polski w badmintonie. Victor Polish International 2017. 21-24 września 2017. Bieruń, hala BOSiR, ul. Warszawska 294. Kategoria: International Series. Pula nagród: 8 tys. dol. Zob. wyniki Polaków. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com. Wydarzenie na Facebooku. Facebook organizatora.
Międzynarodowy Turniej Badmintona VICTOR Polish Youth International 2017. Kategorie wiekowe: U15, U13, U11, U9. 21-23 września 2017. Imielin. Hala widowiskowo-sportowa, ul. Wojciecha Sapety 8a. Zob. wyniki w serwisie tournamentsoftware.com. Facebook organizatora.

Fot. © Adam Politański

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj