2017-07-19, Kuala Lumpur
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
ZŁOTA MŁODZIEŻ W MALEZJI

19.07.2007. Miesiąc przed mistrzostwami świata w Kuala Lumpur rozegrane zostały drużynowe mistrzostwa Azji juniorów w badmintonie (do lat 19).
De facto zawodnicy zgromadzeni na turnieju to najlepiej grająca w badmintona młodzież naszej planety. Z pewnością już niebawem triumfatorów tego spotkania będziemy mogli oglądać na najwyższym stopniu podium najbardziej prestiżowych turniejów. Obserwacja ich gry pozwala zapoznać się z najnowszymi koncepcjami szkoleniowymi i nacieszyć oko najbardziej trendy zagraniami. Już teraz widać, że piekielnie trudno będzie Staremu Kontynentowi dotrzymać w przyszłości kroku Azjatom!

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Malezja, pokonując 3:0 Chiny. Radość gospodarzy była tym większa, że tym razem do finału nie udało się dotrzeć Korei Południowej, która w zeszłym roku pozbawiła Malezyjczyków najwyższego podium. Malezyjscy juniorzy już po raz drugi sięgają po złoto — ostatni raz udało im się to w 2001 r., kiedy pokonali 3:0 drużynę z Tajpeju.

Trzeci, zwycięski punkt zdobył dla drużyny gospodarzy Arif Latif (fot.) — młodszy brat jednego z malezyjskich kadrowiczów Mohd Zakry Abdul Latifa. Niezwykle skromny badmintonista zadedykował złoto ojcu, który w minionym tygodniu świętował 52. urodziny. Latif pokonał w dwóch ciężkich setach Chen Longa 21:19 22:20. Wcześniej świetnie zaprezentowała się wschodząca gwiazda malezyjskiego badmintona Lydia Cheah, która pokonała w dwóch setach Liu Jie 21:18 21:17. Bez szans byli Chińczycy Li Tian / Wang Xiaoli w mikście, gdzie zgrany duet Tan Wee Kiong / Woon Khe Wei zwyciężył z łatwością 21:15 21:8.

Po rywalizacji drużynowej rozpoczyna się dzisiaj turniej indywidualny, który potrwa do niedzieli.

Drużynowe mistrzostwa Azji juniorów w badmintonie (U19). Badminton Asian Junior Championships 2007, 15-22 lipca 2007, Kuala Lumpur (Malezja).

Fot. © BadmintonPhoto.com (archiwum)

pola

© BadmintonZone.pl | zaloguj