2017-07-02, Lublana
Opolscy studenci z trzema medalami AME
Reprezentanci Uniwersytetu Opolskiego zdobyli trzy medale na dobiegających końca akademickich mistrzostwach Europy w badmintonie.
W poniedziałek rozstawiony z numerem mikst Paweł Pietryja/ Aneta Wojtkowska ma się zmierzyć w roli faworytów w meczu o złoty medal z francuską parą Mateo Martinez/ Alix Saumier. W niedzielę Polacy pokonali w ćwierćfinale Turków Mert Tunç/ Merve Çoban 16:21 21:18 21:12, a następnie w półfinale kolejną parę turecką, Yusuf Bay/ Özge Bayrak, 21:16 21:11, rewanżując się jej za porażkę w rozegranym wcześniej turnieju drużynowym.       

Brązowym medalem musi się zadowolić para deblowa Uniwersytetu Opolskiego, Kornelia Marczak (fot.)/ Aneta Wojtkowska. W ćwierćfinale pokonała rozstawiony z numerem 4 debel gospodarzy, Sabina Magyar/ Kaja Stankovic 21:14 21:15, ale potem — po blisko godzinnej walce — przegrała z rozstawionymi z numerem 1 Turczynkami, Özge Bayrak/ Cemre Fere 19:21 21:19 16:21.

Trzeci medal opolscy studenci wywalczyli w turnieju drużynowym. Wygrali w nim swoją grupę eliminacyjną (nie powiodło się to im rok temu na Europejskich Igrzyskach Studenckich), ale dość niespodziewanie (i w dodatku gładko) przegrali w półfinale z uniwersytetem Uludaĝ (Turcja) 0:3. Turcy zresztą łatwo wygrali również w finale z Uniwersytetem w Oslo.

W zespole Uniwersytetu Opolskiego występował w turnieju drużynowym także Mateusz Dubowski. W turnieju indywidualnym oprócz wymienionych na początku medalistów wystąpili także: Kornelia Marczak w singlu (dotarła do ćwierćfinału) oraz debel Mateusz Dubowski/ Paweł Pietryja (odpadł w swoim pierwszym spotkaniu, w 1/8 finału).

Akademickie mistrzostwa Europy w badmintonie. European University Badminton Championships. Turniej indywidualny. 1-3 lipca 2017, Lublana (Słowenia). Wyniki Polaków. Zobacz wyniki w serwisie tournamentsoftware.
Turniej drużynowy. 28-29 czerwca 2017. Zobacz wyniki w serwisie tournamentsoftware.

Fot. © Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl (archiwum)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj