2017-06-16, Dżakarta
Kto nauczył Hindusów, jak gromić faworytów?
- Skoro wczoraj wyeliminowałem wicemistrza z Rio, Lee Chong Wei'a, czemu nie miałbym zrobić tego samego z mistrzem, Chen Longiem — powiedział sobie zapewne Hindus Haseena Sunilkumar Prannoy przed piątkowym ćwierćfinałem otwartych mistrzostw Indonezji (BCA Indonesia Open — World Superseries Premier, pula nagród 1 mln dol.).
Reprezentanta Indii nie zrażała spora różnica w rankingu, sława rywala i ujemny bilans dotychczasowych pojedynków z utytułowanym rywalem (0:3).

I to, co udało się w czwartek z Malezyjczykiem, powiodło się w ćwierćfinale przeciwko Chen Longowi, który stawił Hindusowi dużo silniejszy opór niż Lee Chong Wei. Po godzinie i kwadransie gry Hindus tryumfował 21:18 16:21 21:19, zapewniając sobie medal. Medal zapewnił sobie również drugi singlista indyjski, Srikanth Kidambi, pokonując Tajwańczyka Wang Tzu Wei'a 21:15 21:14.

Na sukcesy Hindusów, a dokładniej ich singlistów, zdaje się mieć znaczny wpływ osoba ich trenera ściągniętego kilka miesięcy temu z Indonezji. To Mulyo Handoyo, sławny z racji prowadzenia legendarnego Indonezyjczyka Taufika Hidayata w okresie jego największych sukcesów, m.in. mistrzostwa olimpijskiego w Atenach. O nowych porządkach wprowadzonych przez Handoyo pisaliśmy już przy okazji wyeliminowania Indonezji przez Indie w Pucharze Sudirmana (zob. Indie groźnym rywalem światowych potęg).

Mulyo Handoyo widzimy na zdjęciu (fot.) wykonanym w Dżakarcie tuż po zwycięstwie jego podopiecznego nad Chen Longiem.

Porażka Chen Longa nie była jedyną sensacją ćwierćfinałów Indonesia Open. Roznosząca ostatnio wszystkie topowe rywalki liderka listy światowej Tai Tzu Ying (Tajpej) musiała uznać wyższość Tajlandki Nitchaon Jindapol (14. BWF), z którą do tej pory miała bilans 7:0 przy stracie zaledwie jednego seta!). Tajlandka wygrała w ciągu godziny — 21:19 8:21 21:17. Przypomnijmy, że nieustraszona Jindapol w poprzednim pojedynku wygrała z Sainą Nehwal (Indie), z którą również miała bilans 0:7.

Kolejną niespodziankę sprawiła reprezentująca USA Zhang Beiwen. Tym razem ograła najwyżej notowaną w rankingu światowym Chinkę, Sun Yu (6. BWF) 21:15 21:19.

Niespodziankę odnotowano także w pojedynku dwóch Japonek. Sayaka Sato po ponadgodzinnej walce wygrała z obecnie czwartą na liście światowej Akane Yamaguchi 21:17 18:21 21:18.

Europejczycy już się nieomal pożegnali z turniejem. Jednak jeden medal mieli już zapewniony przed ćwierćfinałem, ponieważ duński debel grał przeciwko rosyjskiemu. Mathias Boe i Carsten Mogensen pokonali Władimira Iwanowa i Iwana Sozonowa 23:21 21:11.  

Zob. też:
Kolejni faworyci za burtą Indonesia Open.
Sensacje już na starcie w Dżakarcie.
Faworyci od początku pod ostrym ostrzałem.
Superseries Premier rozpoczęte w Indonezji.

Otwarte mistrzostwa Indonezji w badmintonie. BCA Indonesia Open, 12-18 czerwca 2017, Dżakarta (Indonezja). Jakarta Convention Center. Turniej z cyklu Superseries Premier. Kategoria BWF Level 2. Pula nagród: 1 mln dol. Zobacz wyniki w serwisie tournamentsoftware. Livestreaming lub retransmisje w You Tube.

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj