2017-05-14, Białystok, Suwałki, Kielce
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
PODLASKIE TRYUMFALNE POWROTY

14.05.2007. Dzisiejsza "Gazeta Wyborcza" (wyd. podlaskie) informuje o sukcesach SKB Litpol-Malow Suwałki i Hubala Białystok.Suwałczanie pokonali w sobotę AZS AGH Kraków 5:0, co przyniosło upragnione odzyskanie tytułu drużynowego mistrza Polski. "Gazeta Wyborcza" cytuje Jacka Niedźwiedzkiego (fot.), grającego trenera SKB: - Na szczęście w Krakowie udało się wygrać wszystkie gry, chociaż mieliśmy z tym pewne kłopoty. Dziewczyny w deblu przegrywały już w jednym z setów 10:14, ale udało się wygrać. Po roku przerwy wracamy tam, gdzie nasze miejsce.

Natomiast Hubal Białystok wraca do ekstraklasy. Białostoczanie mieli w niedzielę przypieczętować to w meczu z Masovią Płock, ale rywale — jak podaje gazeta — nie zjawili się.

 Tymczasem AZS Kielce szykuje się do tryumfalnego powrotu, ale... za rok. Kieleckie wydanie "Gazety Wyborczej" donosi o porażce AZS w ostatnim spotkaniu ligowym: Tylko zwycięstwo w wyjazdowym meczu nad wiceliderem tabeli Technikiem Głubczyce dawało kielczanom utrzymanie. Cudu nie było — AZS przegrał w ostatniej kolejce ekstraklasy 0:5. A na powalczenie nie miał nawet szans. Do Głubczyc pojechała młodzież: Kamil i Katarzyna Janik, Mateusz Staniszewski i Klaudia Dziółko. Pierwszy z nich jest też najstarszy — ma... 17 lat. Gazeta wyjaśnia, że z AZS rozstał się Andrzej Rak, który nosi się nawet z zamiarem zakończenia kariery i cytuje trenera AZS — Andrzeja Kowalskiego: - Polski Związek Badmintona wyznaczył kolejkę w trakcie sesji i nie mógł zagrać Adrian Dziółko, kontuzja wyeliminowała Paulinę Piątek, a w tej sytuacji nie było też sensu ściągać z Białorusi Aljesy Zajcewej. Jak się nie ma za bardzo środków, nie ma się o co bić... Nam bardzo pomaga marszałek (Adrian Dziółko ma stypendium z urzędu — red.) i pewnie powalczymy.

Kielczanie zostali sklasyfikowani na ostatnim — szóstym — miejscu w ekstraklasie. W nowym sezonie zamierzają walczyć o powrót do niej — zapowiada "Gazeta Wyborcza". 

Fot. © BadmintonZone.pl (archiwum)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj