2017-05-07, Antalya
Tureckie złoto Bartka Mroza
Kolejne dwa złote medale stały się własnością Bartka Mroza. Do tego tytuły międzynarodowego mistrza Turcji w singlu i deblu.
Tym samym kolekcja medalowa naszego parabadmintonisty powiększyła się do 39 sztuk, w tym 19 złotych.

Do Turcji Bartek poleciał jako jedyny reprezentant Polski. Już na miejscu, dzięki doskonałym relacjom między reprezentacjami polską i turecką, mógł skorzystać z zabiegów fizjoterapeutycznych stosowanych przez fizjoterapeutę kadry Turcji.
Było to konieczne po tygodniowym pobycie w Ugandzie i praktycznie pozbawionej odpoczynku przerwie w podróży między Ugandą, Polską i Turcją.

W turnieju międzynarodowych mistrzostw Turcji w parabadmintonie (3rd Turkish Para-Badminton International Enes Cup) w Antalyi (4-7 maja 2017 r.) Bartek był w singlu i deblu rozstawiony z numerem 1. W grupie miał do pokonania dwóch Turków i jednego Taja. Wszystkie mecze poszły gładko. W półfinale singla zagrał z kolejnym Tajem, Prichą Somsiri, którego pokonał 21:13, 21:16. Finał singla to w obsadzie powtórka sprzed roku. Jednak wynik już nie był taki sam.
Tym razem Bartek po wygraniu pierwszego seta z Ilkerem Tuzcu 21:14 nie pozwolił sobie odebrać zwycięstwa i w drugim secie zagrał jeszcze lepiej, pokonując swojego partnera deblowego 21:12.

To drugie zwycięstwo Bartka nad Ilkerem. Tym bardziej cieszy, że osiągnięte na jego terenie.

Drugi złoty medal został w niedzielę przypieczętowany zwycięstwem w czwartym meczu deblowym. W ostatnim pojedynku Polak i Turek mieli za siatką parę rosyjską Anton Iwanow/ Pawieł Kulikow, którą rozgromili 21:8, 21:9. W drodze do mistrzostwa wygrali walkowerem z deblem tureckim Muzaffer Cimenli/ Burak May oraz już na korcie z parą z Tajlandii — Narinchort Khowbunyarasri/ Pricha Somsiri — 21:8, 21:11 oraz z Rosji Michaił Sziwiksin/ Oleg Doncow  21:14, 17:21, 21:4.

W niedzielnej ceremonii medalowej, jak w dotychczasowych turniejach w Turcji, brał udział niepełnosprawny syn trenera reprezentacji Turcji Ahmeta Bozdama – Enes Bozdam. Enes jest jedną z osób, która ma zaszczyt dekorować zwycięzców medalami. Od jego imienia również jest część nazwy turnieju.

Po tak emocjonujących i spełnionych sportowo dwóch tygodniach Bartkowi należy się czas wytchnienia i luźniejszych treningów.
Za trzy tygodnie ruszamy do Tajlandii na turniej. Tym razem zagości w Bangkoku 176 zawodników, w tym dwoje Polaków – Katarzyna Ziębik i Bartłomiej Mróz.

Wyjazd na turniej do Antalyi był możliwy dzięki sponsorom: Atlas Sp. z o.o. oraz Grupa Azoty ZAK Kędzierzyn-Koźle.

Międzynarodowe mistrzostwa Turcji w parabadmintonie. Turkish Para-Badminton International 2017. 4-7 maja 2017. Antalya (Turcja). Wyniki Polaków. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Źródło ilustracji: Facebook — Bartłomiej Mróz.

Tomasz Zioło

© BadmintonZone.pl | zaloguj