2017-03-12, Alcudia
Pięć medali na Majorce. Spanish Para-Badminton International
W trzech finałach z udziałem Polaków o zwycięstwach decydowały ostatnie lotki drugich setów. Więcej szczęścia mieli dzisiaj w końcówkach nasi rywale.
Pierwszy na kort wyszedł Bartek Mróz na mecz singlowy. Przez cały mecz mogliśmy oglądać wymiany, w których raz wygrywał Polak, a raz Malezyjczyk. Po każdej dłuższej akcji Liek Hou Cheah długo oglądał lotkę, po czym podchodził do sędziego, aby ją wymienić. Ten po sprawdzeniu nie zezwalał na zmianę. W ten sposób Malezyjczyk zyskiwał cenne sekundy na regenerację.
Bez objawów zmęczenia to bardzo trudny przeciwnik, uderzający bardzo precyzyjnie, dodatkowo mający repertuar zwodów, które przyprawiają zawodników w osłupienie. Dziś niestety kolejny raz wygrał Hou.

W równolegle rozgrywanym meczu SL3, Kasia Ziębik próbowała zrewanżować się Hindusce za trzysetowy mecz w Irlandii. W pierwszym secie lepsza była Manashi Girishchandra Joshi 21:11. W drugim secie nasza zawodniczka  prowadziła, mając nawet lotkę setową. Niestety nieudany serw dał wyrównanie, a potem rywalka zdobyła kolejne punkty dające zwycięstwo w całym meczu.

Ostatni nasz występ to debel, do którego Bartek i Ilker przystąpili z dużym animuszem. I — tak jak w singlu — akcje punkt za punkt. Od stanu 12:11 rywale odskoczyli i mieli set 21:14. W drugim nasi znaleźli sposób na rywali i prowadzili 11:7, by znów spotkać się przy remisie 14:14. Kilka błędów rywali dało nam nadzieję na kolejnego seta. Było 20:20 i wtedy Malezyjczycy pokazali dwie akcje, które rozstrzygnęły spotkanie, dając im kolejne zwycięstwo turniejowe.Podczas ceremonii medalowej nasi zawodnicy odebrali 5 medali – 3 srebrne i 2 brązowe.
 
Z małymi kłopotami będziemy wracać do Polski w związku ze strajkiem na lotnisku w Berlinie zostały odwołane loty, którymi mieliśmy lecieć do kraju.

Zob. album zdjęć na FB Badzine Poland.

Zob. też:
Parabadmintoniści na finiszu.
Udany debiut Darii.
Ruszył VI Spanish Para-Badminton International.
Licencja gimnazjalistki.
Rewanż na Malezyjczykach?

Międzynarodowe mistrzostwa Hiszpanii w parabadmintonie. Spanish Para-Badminton International 2017. 7-12 marca 2017. Alcudia (Hiszpania). Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.


Fot. © Tomasz Zioło (live)

Tomasz Zioło

© BadmintonZone.pl | zaloguj